header

CZ | EN

 
 
domu
domu
fav
fotografie y nat84en9
filmy ke streamování
trailery
sluzby
spolupracovnici
kontakt
kontakt
 
 
 
DOKONČENÉ:
 
 
 
 

DK - režie Bára Kopecká, 2013, 75 min / Stavitel, který miluje bourání, chladnokrevný panikář, plachý excentrik, asketický hedonik, vynálezce života. Rytíř, který nesvléká brnění až do samého konce. Celovečerní dokument o životě a smrti radikálního architekta Davida Kopeckého.
Dezinfikuju prostor, říkal. Nevkusné obrazy a kryty od vafek vyhazoval lidem z oken. Miloval stroje, hledal podstatu, testoval limity. Na protesty reagoval ještě extrémnějším činem, dokud protivníka nezastavil. Málokdo si troufl tak daleko. Výsledkem ale byla uznávaná revoluční architektura. Život člověka, který nikomu v ničem neustupoval, často byl za to obdivován a často zatracován, vzbuzuje otázky. Je možné zůstat věrný ideálům a přitom přežít ve světě opatrných investorů a maloměstských představ o bydlení? Lze si zachovat přesnost a čistotu a nelikvidovat přitom sebe i okolí? Dá se vůbec žít s vizionářem? Jak se platí za život bez kompromisu?
Koláž jako metoda, fragmenty vzpomínek, hledání identity. Dokument v ich formě.

DK
 

ŠMEJDI - režie Silvie Dymáková, 2013, 75 min / Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma? Praktiky, ze kterých mrazí. Lži a promyšlená manipulace, jejímž jediným cílem je donutit bezbranné staré lidi k nákupu předraženého zboží. Senioři ze svých nuzných důchodů splácí horentní sumy za často nekvalitní produkty. Někteří z nich se dušují, že už na žádnou akci nikdy nepojedou, jiní to nevydrží a jedou znovu. Co je žene? Zvědavost? Samota? Nebo závislost? Autorky tohoto filmu rok v převleku navštěvovaly akce, kde se důchodcům vymývají mozky a kde mladí lidé nejsou vítáni. Vedle autentických záběrů z předváděcích akcí a výpovědí poškozených seniorů přináší dokument i pohled psycholožky, právníka a dalších odborníků. Film tak poprvé komplexně mapuje tento nechvalný fenomén dnešní doby.

smejdi
 

O DOMĚ - režie Bohdan Bláhovec, FAMU, 2008, 30 min / Dokumentární ego-muzikál s hendikepem. Příběh jednoho domu, toho co v něm bylo a co je v něm dnes. 

o dome
 

PRAGUE - režie Hana Třeštíková, 2009, 10 min. / Dokumentární film o stesku po domově z londýnské metropole. Hledá se Praha!

praha
 

TRVALÉ BYDLIŠTĚ PRAHA - režie Ivo Bystřičan, FAMU, 2008, 27 min. / Dokumentární film o světě pražských bezdomovců.

trvale bydliste
 

KDO CHCE ZABÍT ASHLEY? - režie Bohdan Bláhovec, 2007, FAMU, 20 min. / Malá povrchní reportáž z velkého povrchního světa českého pornobyznysu. Setkání filmového štábu z FAMU s filmovým štáběm Roberta Rosenberga na pozadí kauzy studentky oboru sociální práce na Západočeské univerzitě. / Ocenění nejlepšího dokumentárního filmu Famufestu 2007, Zvláštní cena poroty, Finále 2008

ashley
 

HOMELAND - režie Juande Marfiel Atienza, FAMU, 2008, 8 min. / Animovaný film.

homeland
 

SIKORA - režie Ivo Bystřičan, FAMU, 2007, 38 min. / Malý osobní marketingový epos.

sikora
 

SNÍCÍ KRYSTALY - režie Juande Marfil Atienza, FAMU, 2007, 13 min. / Hraný film s prvky animace.

krystaly
 

MY Z KLUBŮ - z cyklu Když musíš, tak musíš, režie Tomáš Třeštík, Česká televize, 2002, 20 min.

klub
 
 
Hana Třeštíková | Produkce Třeštíková | +420 603 581 674 | hanka@produkcetrestikova.cz | Kostelní 14, Praha 7, 170 00 | IČO: 24152293 | DIČ: CZ 24152293 | web: zewl.com