header

CZ | EN

 
 
domu
domu
fav
fotografie y nat84en9
filmy ke streamování
trailery
sluzby
spolupracovnici
kontakt
kontakt
 
 
 
SPOLUPRÁCE:
 
 
 

Produkce časosběrných dokumentárních projektů v režii Heleny Třeštíkové:

 

DVA MUŽI VE VÍRU DOBY / Jakub Špalek: Život s Kašparem - časosběrný dokumentární film Heleny Třeštíkové, plánované dokončení 2013, 85 min.

Časosběrný dokumentární film natáčený 23 let. Film sleduje osud divadelníka Jakuba Špalka. První natáčecí dny proběhly na podzim roku 1989, kdy se Jakub, tehdy student DAMU, stal jedním z iniciátorů „sametové revoluce“. Jakubovým snem bylo od začátku založit vlastní  divadlo, což se mu podařilo a dodnes šéfuje divadlu Kašpar v Praze. Film zachycuje nelehké osudy divadelníka, který se snaží dělat nezávislé divadlo, i jeho soukromý život, naplněný drobnými i zásadními osobními dramaty.

spalek
 

DVA MUŽI VE VÍRU DOBY / Vojta Lavička: Nahoru a dolů - časosběrný dokumentární film Heleny Třeštíkové, plánované dokončení 2013, 88 min.

Časosběrný dokumentární film natáčený 16. let. Hlavním  hrdinou je romský hudebník a aktivista Vojta Lavička. Vojta je famózní romský houslista, který kromě hudby řeší problémy svého etnika- Romů. Vojta se angažuje v médiích – v rozhlase i v televizi, zabývá se sociální prací a nemůže opustit téma, které mu přidělil sám život – téma etnické menšiny v majoritní společnosti a problémy jejich soužití. Vojta žije i svůj soukromý život, řeší svoji pozici ve společnosti i na hudební scéně.

lavicka
 

SOUKROMÝ VESMÍR - časosběrný dokumentární film Heleny Třeštíkové, plánované uvedení do kin 2012, 85 min.

V roce 1975 natočila režisérka Helena Třeštíková svůj první časosběrný dokumentární film "Zázrak", v kterém zaznamenala tři měsíce těhotenství své přítelkyně, porod a čtyři měsíce života s dítětem. Zachytila tak ojedinělou formou přeměnu ženy v matku. K rodině se v průběhu let pravidelně s kamerou vracela.
Projektem "Zázrak po 35 letech" navázuje režisérka na nasbíraný materiál, který zachycuje v průběhu několika let aktuální osudy protagonistů.
Výsledný film tak zachycuje 37 let v životě jedné rodiny. Za tu dobu se z dítěte, jehož porod byl ve filmu zachycen, stal dospělý muž a země, ve které se narodil, ve věku jeho 15 let zavrhla stalinistický socialismus a když mu bylo 30 let se stala členem Evropské unie. Film tak paralelně zachycuje i změny ve společnosti a proplétá soukromé životy narozeného hrdiny Honzy a jeho rodiny a zároveň dramatickou historii jeho země ve středu Evropy.
Helena Třeštíková o svém projektu říká: "Mým autorským záměrem je filmovou řečí propojit minulost a současnost, filmově zachytit běh času a proměnu lidí i jejich okolí. Ryze filmovými prostředky se pokusit propojit intimní a veřejné."

zazrak po 35 letech
 

Dále připravujeme ve spolupráci se společností NEGATIV:

 

OSTATNÍ ČASOSBĚRNÉ PROJEKTY V REŽII HELENY TŘEŠTÍKOVÉ:
- pokračování celovečerních filmů uvedených v kinech MARCELA (2007), RENÉ (2008) a KATKA (2010)
- pokračování televizního cyklu MANŽELSKÉ ETUDY PO 20 LETECH
- pokračování projektů ŽENY NA PŘELOMU TISÍCILETÍBÁRA B., SESTŘIČKY
- nové časosběrné projekty s pracovním názvem ANY a MALLORY

mama_cb
 
Hana Třeštíková | Produkce Třeštíková | +420 603 581 674 | hanka@produkcetrestikova.cz | Kostelní 14, Praha 7, 170 00 | IČO: 24152293 | DIČ: CZ 24152293 | web: zewl.com